Main Menu
User Menu

Britské okupační letectvo [1945-1951]

British Air Forces of Occupation / BAFO

     
Název:
Name:
Britské okupační letectvo
Originální název:
Original Name:
British Air Forces of Occupation
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1945
Předchůdce:
Predecessor:
2. taktická letecká armáda
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1951
Nástupce:
Successor:
2. taktická letecká armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
15.07.1945-31.01.1946 Douglas, William Sholto (Air Chief Marshall)
01.02.1946-29.10.1948 Wigglesworth, Horace Ernest Philip (Air Marshal)
30.10.1948-02.09.1951 Williams, Thomas Melling (Air Marshal)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1945-01.05.1947 2. skupina RAF

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.rafweb.org/Cmd_O1.htm
URL : https://www.valka.cz/Britske-okupacni-letectvo-1945-1951-t65000#231709Verze : 1
MOD