Main Menu
User Menu

Braun, Josef

     
Příjmení:
Surname:
Braun
Jméno:
Given Name:
Josef
Jméno v originále:
Original Name:
Josef Braun
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
brigádní generál
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
02.03.1884 Kbel /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
31.10.1945 Trojanovice /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
?
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
?
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz


Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
URL : https://www.valka.cz/Braun-Josef-t104880#375832Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Braun
Jméno:
Given Name:
Josef
Jméno v originále:
Original Name:
Josef Braun
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.09.1896-DD.06.1900 Státní nižší gymnasium, Mladá Boleslav
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.09.1900-DD.08.1904 Kadetní škola pěchoty, Praha
DD.08.1916-DD.11.1916 Důstojnický úderný kurs, Brück
DD.09.1919-DD.03.1920 Vojenská instruktorská škola, Milovice
DD.10.1923-DD.11.1925 Vysoká vojenská škola, Beograd
DD.01.1934-DD.07.1934 Kurs pro vyšší velitele, Praha
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
18.08.1904 kadet rakousko-uherské branné moci
01.11.1905 poručík rakousko-uherské branné moci
01.01.1912 nadporučík rakousko-uherské branné moci
01.07.1915 setník rakousko-uherské branné moci
01.12.1918 kapitán pěchoty
01.08.1919 major pěchoty
01.10.1925 major generálního štábu
14.12.1927 podplukovník generálního štábu
31.03.1931 plukovník generálního štábu
22.12.1936 brigádní generál
01.07.1939 výslužba
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
DD.09.1928-DD.09.1931 Velitel : Štáb 1. divise
DD.09.1928-DD.09.1931 Náčelník štábu : 1. divise
DD.10.1932-DD.02.1934 Velitel : Pěší pluk 48
DD.10.1934-DD.12.1935 Velitel : Pěší pluk 48
DD.12.1935-22.12.1936 Velitel : 16. pěší brigáda
22.12.1936-31.12.1937 Velitel : 16. pěší brigáda
07.10.1938-22.10.1938 Velitel : 8. divise

Ručně vyplněné položky:
DD.09.1900-DD.08.1904 vojenské studium, Praha
DD.08.1904-DD.12.1909 velitel pěší čety Pěšího pluku č. 21, Kutná Hora
DD.12.1909-DD.01.1912 velitel střelnice Pěšího pluku č. 21, Lipník
DD.01.1912-DD.03.1912 velitel pěší čety Pěšího pluku č. 21, Hradec Králové
DD.03.1912-DD.05.1915 velitel praporního trénu Pěšího pluku č. 21, Brčka a balkánské válčiště
DD.05.1915-DD.08.1916 proviantní důstojník velitelství Horské pěší brigády č. 1, italské válčiště
DD.08.1916-DD.11.1916 vojenské studium, Brück
DD.11.1916-DD.03.1917 důstojník štábu Pěší divise č. 48, východoevropské válčiště
DD.03.1917-DD.10.1917 velitel Samostatného pěšího praporu č. 10, italské válčiště
DD.10.1917-DD.02.1918 velitel praporu Pěšího pluku č. 79, italské válčiště
DD.02.1918-DD.11.1918 velitel Úderného praporu č. 48
DD.11.1918-DD.12.1918 mimo službu
DD.12.1918-DD.01.1919 velitel samostatného dobrovolnického praporu, slovenské válčiště
DD.01.1919-DD.09.1919 velitel praporu Pěšího pluku č. 2, slovenské válčiště
DD.09.1919-DD.03.1920 vojenské studium, Milovice
DD.03.1920-DD.04.1920 velitel praporu Střeleckého pluku č. 30, Velké Kapušany
DD.04.1920-DD.11.1920 pobočník velitele Vojenského výcvikového střediska, Chomutov
DD.11.1920-DD.10.1923 velitel praporu Vojenské akademie, Hranice
DD.10.1923-DD.11.1925 vojenské studium, Beograd
DD.11.1925-DD.10.1927 profesor Učiliště pro jezdectvo, Pardubice
DD.10.1927-DD.10.1932 vojenský přidělenec v Rumunském království, Bucuresti
DD.10.1932-DD.01.1934 velitel Pěšího pluku 48, Benešov
DD.01.1934-DD.07.1934 vojenské studium, Praha
DD.07.1934-DD.12.1935 velitel Pěšího pluku 48, Benešov
DD.12.1935-DD.12.1937 velitel Pěší brigády 16, Místek
DD.12.1937-DD.09.1938 zástupce velitele Divise 8, Hranice
DD.09.1938-DD.10.1938 náčelník Československé vojenské mise pro Rumunsko, branná pohotovost státu
DD.10.1938-DD.05.1939 zástupce velitele Divise 8, Hranice
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.1915

Vojenská záslužná medaile bronzová
Bronze Military Merit Medal
Bronzene Militär-Verdienstmedaille
-

DD.MM.1916

Vojenský záslužný kříž 3. třída
Military Merit Cross 3rd Class
Militärverdienstkreuz III. Kl.
-

DD.MM.1917

Medaile za statečnost malá stříbrná
Small Silver Bravery Medal
Kleine Silberne Tapferkeitsmedaille
-

DD.MM.1917

Karlův vojenský kříž
Karl Troop Cross
Karl-Truppenkreuz
-

DD.MM.1917

Řád železné koruny 3. třída
Order of Iron Crown 3rd Class
Orden der Eisernen Krone III. Kl.
-

DD.MM.1918

Vojenský záslužný kříž 3. třída
Military Merit Cross 3rd Class
Militärverdienstkreuz III. Kl.
-

DD.MM.1919

Válečný kříž 1918
War Cross 1918
-

Rumunská spojená knížectví [1861-1881] / United Principalites of Romania [1861-1881] DD.MM.1928

Řád Rumunské hvězdy 4. třída
Order of Star of Romania 4th Class
Ordinul Steaua României Ofițer
-

DD.MM.1929

Řád bílého orla 4. třída
Order of White Eagle 4th Class
Орден белог орла 4. cтепен
-

Rumunská spojená knížectví [1861-1881] / United Principalites of Romania [1861-1881] DD.MM.1932

Řád Rumunské hvězdy 3. třída
Order of Star of Romania 3rd Class
Ordinul Steaua României Comandor
-

DD.MM.1938

Řád rumunské koruny 2. třída
Order of Crown of Romania 2nd Class
Ordinul Coroana României Mare Ofițer
-


Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz


Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
URL : https://www.valka.cz/Braun-Josef-t104880#375834Verze : 0
MOD