Main Menu
User Menu

Bořetín

zámek

     
Název:
Name:
Bořetín
Další názvy:
Other Names:
Tiefendorf
Typ:
Style:
zámek
Stav:
Condition:
zachovalý
Přístupnost:
Accessibility:
nepřístupno
Obec:
Municipality:
Bořetín
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°40'12.03"N 14°28'27.68"E
První písemná zmínka:
First Written Reference :
DD.MM.1627
Památky a muzea v okolí:
Places of Interest and Museums in the Vicinity:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
mapy.cz
pamatkovykatalog.cz
URL CZ: https://www.valka.cz/Boretin-t236375#653351Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/zamek-t236375#653351Version : 0
Bořetín

Vybudován okolo roku 1627 jako venkovské sídlo pro augustiánské mnichy z českolipského kláštera. Po požáru roku 1730 přestavěn.

Zdroj:
mapy.cz
pamatkovykatalog.cz

Bořetín - Foto vlastní

Foto vlastní
Bořetín - Foto vlastní

Foto vlastní
URL CZ: https://www.valka.cz/Boretin-t236375#653352Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/zamek-t236375#653352Version : 0