Bombardovací skupina 606 [1939-1942]

606th Bomber Group / Kampfgruppe 606 (KGr.606)

     
Název:
Name:
Bombardovací skupina 606
Originální název:
Original Name:
Kampfgruppe 606
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1942
Nástupce:
Successor:
I. skupina Bombardovací eskadry 77
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.11.1939-15.07.1940 Kiel, Fliegerhorst und Seefliegerhost Kiel-Holtenau /
15.07.1940-31.07.1940 Sylt, Fliegerhorst Westerland /
31.07.1940-DD.12.1941 Lannion, ?
DD.12.1941-01.09.1942 Catania, Aeroporto di Fontanarossa /

Velitel:
Commander:
01.11.1939-27.07.1940 Edert, Hermann (Oberstleutnant)
27.07.1940-29.07.1940 Lenschow, ? von (Hauptmann)
29.07.1940-03.06.1942 Hahn, Joachim (Oberstleutnant)
DD.06.1942-01.09.1942 Siedschlag, Rolf (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
Pobřežní letecká skupina 606 ?
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/seefl/kflgr606.htm
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-skupina-606-1939-1942-t7379#514369Verze : 0
MOD
Znak / Emblem


Znak vytvořen podle jména velitele Joachima Hahna; Hahn = kohout
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-skupina-606-1939-1942-t7379#553586Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!