Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 151 [1944-1944]

Bombing Squadron 151 / VB-151

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 151
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 151
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.01.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 151
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
03.01.1944-06.05.1944 Letecké křídlo floty 6
06.05.1944-10.09.1944 Letecké křídlo floty 2
10.09.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 1
Dislokace:
Deployed:
03.01.1944-15.04.1944 Whidbey Island, NAS Whidbey Island
15.04.1944-07.05.1944 Alameda, NAS Alameda
07.05.1944-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
03.01.1944-01.10.1944 Masterton, Paul (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.01.1944-01.10.1944 Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-151-1944-1944-t216912#608872Verze : 1
MOD