Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 149 [1943-1944]

Bombing Squadron 149 / VB-149

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 149
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 149
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.09.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 149
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.09.1943-21.11.1943 Letecké křídlo floty 5
21.11.1943-14.07.1944 Letecké křídlo floty 9
14.07.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 5
Dislokace:
Deployed:
16.09.1943-06.10.1943 Beaufort, NAS Beaufort
06.10.1943-21.11.1943 ?, NAAS Boca Chica
21.11.1943-17.12.1943 Havelock, MCAS Cherry Point
17.12.1943-03.08.1944 Beaufort, NAS Beaufort
03.08.1944-01.10.1944 Mashpee, NAAF Otis Field

Velitel:
Commander:
21.09.1943-01.10.1944 Swan, Milton W. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.09.1943-01.10.1944 Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-149-1943-1944-t216906#608863Verze : 1
MOD