Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 148 [1943-1944]

Bombing Squadron 148 / VB-148

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 148
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 148
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 148
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.08.1943-10.02.1944 Letecké křídlo floty 8
10.02.1944-03.04.1944 Letecké křídlo floty 2
03.04.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 1
Dislokace:
Deployed:
16.08.1943-DD.09.1943 Alameda, NAS Alameda
DD.09.1943-12.02.1944 ?, NAAS Vernalis
12.02.1944-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
16.08.1943-25.08.1943 Stevens, W. R. (Lieutenant Commander)
25.08.1943-01.10.1944 Jakeman, Lloyd F. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.10.1943-01.10.1944 Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-148-1943-1944-t212442#597593Verze : 1
MOD