Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 141 [1943-1944]

Bombing Squadron 141 / VB-141

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 141
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 141
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 141
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1943-09.08.1943 Letecké křídlo floty 12
09.08.1943-07.07.1944 Letecké křídlo floty 11
07.07.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 9
Dislokace:
Deployed:
01.06.1943-19.07.1943 ?, NAS Deland
19.07.1943-09.08.1943 ?, NAAF Boca Chica
09.08.1943-01.10.1943 Boqueron, NAS Guantanamo
01.10.1943-18.10.1943 San Juan, NAS San Juan
18.10.1943-15.11.1943 Chaguanas, NAAF Edinburgh Field /
15.11.1943-07.07.1944 ?, NAF Hato Field
07.07.1944-01.10.1944 Beaufort, NAS Beaufort

Velitel:
Commander:
01.06.1943-26.09.1944 Griggs, Paul C. (Lieutenant Commander)
26.09.1944-01.10.1944 Hillis, Thomas W. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.07.1943-01.10.1944 Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-141-1943-1944-t216901#608853Verze : 1
MOD