Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 139 [1943-1944]

Bombing Squadron 139 / VB-139

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 139
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 139
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 139
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1943-01.10.1943 Letecké křídlo floty 6
01.10.1943-30.06.1944 Letecké křídlo floty 4
30.06.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 6
Dislokace:
Deployed:
01.04.1943-07.10.1943 Whidbey Island, NAS Whidbey Island
07.10.1943-10.12.1943 Amchitka, NAF Amchitka
10.12.1943-30.06.1944 Attu, NAS Attu
30.06.1944-01.10.1944 Whidbey Island, NAS Whidbey Island

Velitel:
Commander:
01.04.1943-08.07.1943 Hughes, George H. (Lieutenant Commander)
08.07.1943-04.08.1944 Stevens, W. R. (Lieutenant Commander)
04.08.1944-01.10.1944 David, Glenn A. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.03.1943-DD.MM.RRRR Lockheed PV-1 Ventura
DD.08.1944-01.10.1944 Lockheed PV-2 Harpoon
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-139-1943-1944-t216898#608850Verze : 1
MOD