Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 135 [1943-1944]

Bombing Squadron 135 "Blind Foxes" / VB-135

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 135
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 135
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 42
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 135
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.02.1943-25.03.1943 Letecké křídlo floty 6
25.03.1943-05.11.1943 Letecké křídlo floty 4
05.11.1943-19.04.1944 Letecké křídlo floty 6
19.04.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 4
Dislokace:
Deployed:
15.02.1943-01.10.1944 Seattle, FAB Seattle

Velitel:
Commander:
15.02.1943-25.02.1943 Perkins, Charles E. (Lieutenant Commander)
25.02.1943-DD.03.1943 Williams, Paul C. (Lieutenant Commander)
DD.03.1943-05.11.1943 Parmelee, Clyde H. (Lieutenant Commander)
05.11.1943-DD.01.1944 Mason, Marion A. - acting (Lieutenant)
DD.01.1944-01.10.1944 Stahl, Paul L. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.02.1943-DD.MM.RRRR Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-135-1943-1944-t206382#585304Verze : 1
MOD