Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 134 [1943-1944]

Bombing Squadron 134 / VB-134

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 134
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 134
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 134
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
29.03.1943-25.07.1943 Letecké křídlo floty 12
25.07.1943-01.09.1943 Letecké křídlo floty 5
01.09.1943-21.11.1943 Letecké křídlo floty 9
21.11.1943-24.01.1944 Letecké křídlo floty 5
24.01.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 16
Dislokace:
Deployed:
29.03.1943-05.07.1943 ?, NAS Deland
05.07.1943-25.07.1943 ?, NAAF Boca Chica
25.07.1943-21.11.1943 Havelock, MCAS Cherry Point
21.11.1943-24.01.1944 North Kingstown, NAS Quonset Point
24.01.1944-05.04.1944 ?, NAF Recife
05.04.1944-28.04.1944 ?, NAF Maceio
28.04.1944-01.10.1944 ?, NAF Fortaleza

Velitel:
Commander:
29.03.1943-28.10.1943 Howe, Frederic N. (Lieutenant Commander)
28.10.1943-01.10.1944 Waldmann, John G. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.04.1943-01.10.1944 Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-134-1943-1944-t216894#608846Verze : 2
MOD