Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 130 [1943-1944]

Bombing Squadron 130 / VB-130

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 130
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 130
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 130
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.06.1943-27.08.1943 Letecké křídlo floty 11
27.08.1943-30.04.1944 Letecké křídlo floty 16
30.04.1944-13.08.1944 Letecké křídlo floty 5
13.08.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 2
Dislokace:
Deployed:
01.03.1943-17.05.1943 Deland (FL), ?
17.05.1943-16.06.1943 Boca Chica (FL), ?
16.06.1943-27.08.1943 Chaguanas, Edinburgh Field /
27.08.1943-30.04.1944 Fortaleza, Pici Field
30.04.1944-03.07.1944 Virginia Beach, NAS Norfolk
03.07.1944-13.08.1944 Alameda, NAS Alameda
13.08.1944-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
01.03.1943-03.06.1944 Price, C. G. (Lieutenant Commander)
03.06.1944-01.10.1944 Dodds, C. R. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.03.1943-DD.MM.RRRR Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-130-1943-1944-t206324#585229Verze : 1
MOD