Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 129 [1943-1944]

Bombing Squadron 129 / VB-129

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 129
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 129
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 129
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.02.1943-30.05.1943 Letecké křídlo floty 12
30.05.1943-07.02.1944 Letecké křídlo floty 16
07.02.1944-04.05.1944 Letecké křídlo floty 9
04.05.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 5
Dislokace:
Deployed:
22.02.1943-10.05.1943 ?, NAS Deland
10.05.1943-30.05.1943 ?, NAAF Boca Chica
30.05.1943-15.06.1943 ?, NAF Natal
15.06.1943-24.06.1943 ?, NAF Recife
24.06.1943-07.02.1944 ?, NAF Ipitanga
07.02.1944-04.05.1944 North Kingstown, NAS Quonset Point
04.05.1944-01.10.1944 Elizabeth City, NAS Elizabeth City

Velitel:
Commander:
22.02.1943-27.05.1944 Jones, Jamie E. (Lieutenant Commander)
27.05.1944-01.10.1944 Geer, Lester E. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.04.1943-01.10.1944 Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-129-1943-1944-t216889#608838Verze : 2
MOD