Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 117 [1944-1944]

Bombing Squadron 117 "Blue Raiders" / VB-117

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 117
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 117
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 117
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1944-11.08.1944 Letecké křídlo floty 14
11.08.1944-DD.09.1944 Letecké křídlo floty 2
DD.09.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 1
Dislokace:
Deployed:
01.02.1944-11.08.1944 San Diego, NAAS Camp Kearny
11.08.1944-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
01.02.1944-01.10.1944 Rigsbee, Everett O. Jr. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.03.1944-01.10.1944 Consolidated PB4Y-1 Liberator
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-117-1944-1944-t215725#605676Verze : 1
MOD