Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 116 [1943-1944]

Bombing Squadron 116 "Blue Raiders" / VB-116

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 116
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 116
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 116
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1943-02.06.1944 Letecké křídlo floty 14
02.06.1944-27.08.1944 Letecké křídlo floty 2
27.08.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 1
Dislokace:
Deployed:
01.12.1943-02.06.1944 San Diego, NAAS Camp Kearny
02.06.1944-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
01.12.1943-01.10.1944 Gumz, Donald G. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.03.1943-01.10.1944 Consolidated PB4Y-1 Liberator
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-116-1943-1944-t217146#609452Verze : 1
MOD