Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 115 [1943-1944]

Bombing Squadron 115 "Bulldogs" / VB-115

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 115
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 115
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 115
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1943-17.01.1944 Letecké křídlo floty 14
17.01.1944-25.03.1944 Letecké křídlo floty 2
25.03.1944-26.05.1944 Letecké křídlo floty 1
26.05.1944-01.10.1944 5. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.10.1943-01.12.1943 Coronado, NAS San Diego
01.12.1943-17.01.1944 ?, NAAS Camp Kearney
17.01.1944-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
01.10.1943-01.10.1944 Compton, James R. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1943-01.10.1944 Consolidated PB4Y-1 Liberator
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-115-1943-1944-t207784#588448Verze : 1
MOD