Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 112 [1943-1944]

Bombing Squadron 112 / VB-112

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 112
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 112
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 112
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.08.1943-05.11.1943 Letecké křídlo floty 5
05.11.1943-01.10.1944 Letecké křídlo floty 15
Dislokace:
Deployed:
08.08.1943-DD.11.1943 Virginia Beach, NAS Norfolk
DD.11.1943-01.10.1944 Kenitra, NAF Port Lyautey /

Velitel:
Commander:
08.08.1943-17.02.1944 Gardiner, Josef M. (Lieutenant Commander)
17.02.1944-01.10.1944 Parunak, A. Y. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
08.08.1943-01.10.1944 Consolidated PB4Y-1 Liberator
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-112-1943-1944-t215720#605671Verze : 1
MOD