Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 110 [1943-1944]

Bombing Squadron 110 / VB-110

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 110
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 110
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 110
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.07.1943-15.09.1943 Letecké křídlo floty 5
15.09.1943-01.10.1944 19. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
18.07.1943-01.08.1943 Virginia Beach, NAS Norfolk
01.08.1943-15.09.1943 Elizabeth City, NAAS Elizabeth City
15.09.1943-30.10.1943 St. Eval, RAFB St. Eval
30.10.1943-23.03.1944 ?, RAFB Dunkeswell
23.03.1944-01.10.1944 ?, NAF Dunkeswell

Velitel:
Commander:
18.07.1943-28.04.1944 Reedy, J. R.(Lieutenant Commander)
28.04.1944-01.10.1944 Knight, Page (Commander)
Výzbroj:
Armament:
18.07.1943-01.10.1944 Consolidated PB4Y-1 Liberator
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-110-1943-1944-t215717#605667Verze : 1
MOD