Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 109 [1943-1944]

Bombing Squadron 109 / VB-109

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 109
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 109
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 109
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.08.1943-04.11.1943 Letecké křídlo floty 14
04.11.1943-28.12.1943 Letecké křídlo floty 2
28.12.1943-14.08.1944 Letecké křídlo floty 1
14.08.1944-12.09.1944 Letecké křídlo floty 2
12.09.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 14
Dislokace:
Deployed:
02.08.1943-04.11.1943 Coronado, NAS San Diego
04.11.1943-DD.09.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe
DD.09.1944-01.10.1944 Coronado, NAS San Diego

Velitel:
Commander:
02.08.1943-16.09.1944 Miller, Norman M. (Commander)
16.09.1944-01.10.1944 Russell, Leland P. (Lieutenant (Junior-Grade))
Výzbroj:
Armament:
DD.08.1943-01.10.1944 Consolidated PB4Y-1 Liberator
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-109-1943-1944-t215706#605618Verze : 2
MOD