Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 108 [1943-1944]

Bombing Squadron 108 / VB-108

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 108
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 108
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 108
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1943-03.10.1943 Letecké křídlo floty 14
03.10.1943-20.09.1944 Letecké křídlo floty 2
20.09.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 8
Dislokace:
Deployed:
01.07.1943-03.07.1943 Coronado, NAS San Diego
03.07.1943-03.10.1943 ?, NAAS Camp Kearney
03.10.1943-20.09.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe Bay
20.09.1944-01.10.1944 Alameda, NAS Alameda

Velitel:
Commander:
01.07.1943-DD.07.1944 Renfro, E. C. (Lieutenant Commander)
DD.07.1944-20.09.1944 Elwell, J. L. (Lieutenant Commander)
20.09.1944-01.10.1944 Muldrow, J. E. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.07.1943-01.10.1944 Consolidated PB4Y-1 Liberator
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-108-1943-1944-t207839#588537Verze : 1
MOD