Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 107 [1943-1944]

Bombing Squadron 107 / VB-107

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 107
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 107
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 83
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 107
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.05.1943-27.06.1943 Letecké křídlo floty 5
27.06.1943-01.10.1944 Letecké křídlo floty 16
Dislokace:
Deployed:
15.05.1943-DD.06.1943 Virginia Beach, NAS Norfolk
DD.06.1943-01.10.1944 Natal, ?

Velitel:
Commander:
15.05.1943-28.08.1943 Prueher, Bertram J. (Lieutenant Commander)
28.08.1943-20.02.1944 Turner, Renfro Jr. (Lieutenant Commander)
20.02.1944-01.10.1944 Blesh, Paul K. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.05.1943-01.10.1944 Consolidated PB4Y-1 Liberator
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-107-1943-1944-t207812#588483Verze : 1
MOD