Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 105 [1943-1944]

Bombing Squadron 105 "Patrolmen" / VB-105

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 105
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 105
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 31
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 105
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.05.1943-01.08.1943 Letecké křídlo floty 5
01.08.1943-01.10.1944 19. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
15.05.1943-01.08.1943 Virginia Beach, NAS Norfolk
01.08.1943-12.10.1943 St. Eval, RAFB St. Eval
12.10.1943-DD.MM.RRRR ?, RAFB/NAF Dunkeswell

Velitel:
Commander:
15.05.1943-DD.11.1943 Nuessle, F. E. (Lieutenant Commander)
DD.11.1943-DD.09.1944 Gay, D. Jr. (Commander)
DD.09.1944-01.10.1944 Sloatman, J. K. Jr. - acting (Commander)
Výzbroj:
Armament:
15.05.1943-DD.MM.RRRR Consolidated PB4Y-1 Liberator
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-105-1943-1944-t215699#605611Verze : 1
MOD