Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 104 [1943-1944]

Bombing Squadron 104 "Buccaneers" / VB-104

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 104
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 104
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 104
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.04.1943-15.08.1943 Letecké křídlo floty 2
15.08.1943-15.05.1944 Letecké křídlo floty 1
15.05.1944-28.07.1944 Letecké křídlo floty 14
28.07.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 2
Dislokace:
Deployed:
10.04.1943-15.05.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe Bay
15.05.1944-28.07.1944 ?, NAAS Kearney Field
28.07.1944-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe Bay

Velitel:
Commander:
10.04.1943-15.05.1944 Sears, Harry E. (Commander)
15.05.1944-21.06.1944 Noon, Henry S. Jr. (Lieutenant)
21.06.1944-01.10.1944 Wright, Whitney (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.04.1943-01.10.1944 Consolidated PB4Y-1 Liberator
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-104-1943-1944-t207768#588398Verze : 1
MOD