Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 102 [1943-1944]

Bombing Squadron 102 "Dragons" / VB-102

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 102
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 102
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 102
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.02.1943-22.04.1943 Letecké křídlo floty 2
22.04.1943-14.02.1944 Letecké křídlo floty 1
14.02.1944-09.07.1944 Letecké křídlo floty 14
09.07.1944-12.08.1944 Letecké křídlo floty 2
12.08.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 1
Dislokace:
Deployed:
15.02.1943-14.02.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe Bay
14.02.1944-09.07.1944 ?, NAAS Kearney Field
09.07.1944-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe Bay

Velitel:
Commander:
15.02.1943-07.07.1943 VanVoorhis, Bruce A. (Lieutenant Commander)
07.07.1943-14.02.1944 Fowler, Gordon (Lieutenant Commander)
14.02.1944-01.10.1944 Pearson, Gerald R. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.02.1943-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5A Catalina
DD.02.1943-DD.MM.RRRR Consolidated PB4Y-1 Liberator
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-102-1943-1944-t207646#588152Verze : 1
MOD