Main Menu
User Menu

Boľkovce

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Boľkovce
Originální název:
Original Name:
Boľkovce
Další názvy:
Other Names:
(1255) Buchk, (1320, 1435) Bolk, Bwlyk (1467), Bolyk (1481), Bolkowcze (1773), Boľkovce (1920); maďarsky Bolyk, Ipolybolyk.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°20'14.59"N 19°46'13.93"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1255
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky klasicistický z konca 18. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V roku 1938-1945 bola obec pripojená k Maďarsku,
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.bolkovce.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Bolkovce-t126780#429349Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Lucenec-t126780#429349Version : 0
MOD