Main Menu
User Menu

Blhovce

okr. Rimavská Sobota

     
Název:
Name:
Blhovce
Originální název:
Original Name:
Blhovce
Další názvy:
Other Names:
(1240) Boglku, Balogfalva (1427), Boldogfalva (1773), (1920) Blhovce; maďarsky Balogfalva.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Rimavská Sobota
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°16'24.94"N 19°57'11.58"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1240
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Rímskokatolícky kostol z obdobia neskorobarokového r. 1777 s klasicistickým interiérom
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.blhovce.sk
URL : https://www.valka.cz/Blhovce-t127180#430509Verze : 0
MOD