Betlanovce

okr. Spišská Nová Ves

     
Název:
Name:
Betlanovce
Originální název:
Original Name:
Betlanovce
Další názvy:
Other Names:
(1311) Bethleem, (1349) Bethlenfalva, ((1786) Bethelsdorf, (1808) Bethlenfalu, maďarsky Betlenfalu.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Spišská Nová Ves
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°58'46.38"N 20°23'26.82"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1311
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky pôvodne gotický, klenba z 2. polovice 18. storočia, loď z 20. storočia, gotický kalich z 1. storočia
Kaštieľ renesančný z roku 1564 – 1568 so štítkovou atikou postavený P. Feiglerom, rekonštruovaný v roku 1955 – 1960
Kúria neskorobaroková z 2. polovice 18. storočia
Barokový dom
Stoličný dom - vybudovaný v rokoch 1767 až 1769.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Rodisko:
František Balássy ( 9.12.1821 – 4.10.1896), maďarský historik
Jozef Majkut ( 30.1.1909 -16. 9.1963), maliar
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.betlanovce.sk ; https://www.crwflags.com/fotw/flags/sk-munt.html#U
URL : https://www.valka.cz/Betlanovce-t125160#425250Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!