Main Menu
User Menu

Belina

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Belina
Originální název:
Original Name:
Belina
Další názvy:
Other Names:
(1240) terra Baldun, (1371) Bezin, Nagbelna (1427), Bérma (1773), Bena (1786), Beňa (1920), Béna (1927) Belina (1948); maďarsky Béna.


Samota Malá Belina
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°14'34.39"N 19°51'13.3"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1240
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky z roku 1896
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; https://obecbelina.webnode.sk/ ; https://www.buyflags.eu/city-flags-slovakia
URL : https://www.valka.cz/Belina-t126781#429350Verze : 0
MOD