Main Menu
User Menu

Belín

okr. Rimavská Sobota

     
Název:
Name:
Belín
Originální název:
Original Name:
Belín
Další názvy:
Other Names:
Beleyn (1349), Beleyn (1427), Beljn (1808) a od roku 1920 Belín; maďarsky Bellény.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Rimavská Sobota
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°20'26.13"N 20°06'27.15"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1349
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol reformovaný neskoroklasicistický pochádzajúci z roku 1863, ktorý bol v 20. storočí prestavaný
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; https://www.buyflags.eu/city-flags-slovakia
URL : https://www.valka.cz/Belin-t127179#430508Verze : 0
MOD