Main Menu
User Menu

Bauer, Otto

     
Příjmení:
Surname:
Bauer
Jméno:
Given Name:
Otto
Jméno v originále:
Original Name:
Otto Bauer
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
plukovník
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
15.04.1916 Lovosice /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
23.03.2003 Mamer
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
-
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
https://web.meulovo.cz/dnesek/2006/0606_06.html
https://web.meulovo.cz/dnesek/2008/0811_07.html
URL : https://www.valka.cz/Bauer-Otto-t86850#391530Verze : 0
Narozen 15.4.1916 Lovosice
Zemřel 23.3.2003 Mamer ( Lucembursko )



Po ukončení školní docházky vystudoval obchodní akademii a stal se soukromným úředníkem


Roku 1938 se s rodinou, která byla židovského původu před zabráním sudet odstěhovali do Malšic u Tábora


30.10.1939 utekl z protektorátu a dostal se na Střední východ


20.9.1940 vstoupil do čs. armády


30.10.1940 složil přísahu a zařazen do 3. roty 4. československého pěšího pluku, který v té době sídlil v Gedeře


V listopadu 1940 po reorganizaci pluku na 11. východní pěší prapor byl zařazen k 1.rotě


31.5.1941 s praporem v bojovém postavení v prostoru Sidi Hanaish v Západní poušti


22.9.1941 - 10.1.1942 spojovací kurs v Syrii


24.4.1942 po reorganizaci na Československý 200. lehký protiletadlový pluk – Východní zařazen do 501. praporu, do 7. roty


21.10.1942 na vlastní žádost přemístěn k čs. letectvu v rámci RAF do Anglie


2.1.1943 v Anglii na základně RAF St. Athan v hodnosti RAF AC 2 s identifikačním číslem RAF 788415


10.2.1943 odvelen k 312. čs. stíhací peruti


7.3.1943 převelen do Czechoslovak Depot - čs. výcviková a náhradní jednotky


19.5.1943 zařazen do 1. Radio School.


16.10.1943 odvelen 8. AGS (Air Gunnery School – škola palubních střelců)


3.12.1943 povýšen do hodnosti Sergeant a převelen na Bahamské ostrovy k 111. OTU (Operational Training Unit – operačně výcviková jednotka) na základnu RAF v Nassau

10.6.1944 zařazen do 311. čs. bombardovací peruti RAF v rámci Coastal Command


6. 6. 1945 uzavřel v Anglii sňatek se slečnou Mary Walsh.


30.1.1946 propuštěn ze svazku RAF a předán čs. vojenskému náhradnímu tělesu.


7.3.1946 repatriován do ČSR


1946 rozvedl se se svojí anglickou manželkou


9.10.1946 oženil se s Annou Kaderovou


28.1.1947 demobilisován


1947 - 1951 zaměstnán jako zástupce firmy zahraničního obchodu u společnosti Keramika, hovořil perfektně německy, francouzsky a anglicky


1951 po propuštění našel zaměstnání v závodě ČKD Stalingrad. Časem zde získal kvalifikaci montéra turbin


1955 narodila se mu dcera Helena


1968 jeho manželka s dcerou emigrovala do Luxemburska


1969 odešel za dcerou a manželkou


Do roku 1976 žili v Luxemburgu, kde pracoval v závodě na výrobu turbín


Roku 1976 se přestěhovali do Mameru u hlavního města


9.5.1991 povýšen do hodnosti plukovníka


23.3.2003 zemřel, pochován v Mameru




Vyznamenání:
Čs. medaile Za chrabrost před nepřítelem
Medaile Za zásluhy II. stupně
Pamětní medaile Čs. armády v zahraničí se štítky SV a VB



Zdroj: https://web.meulovo.cz/dnesek/2006/0606_06.html
https://web.meulovo.cz/dnesek/2008/0811_07.html
URL : https://www.valka.cz/Bauer-Otto-t86850#321766Verze : 0