Main Menu
User Menu

Bátka

okr. Rimavská Sobota

     
Název:
Name:
Bátka
Originální název:
Original Name:
Bátka
Další názvy:
Other Names:
Nižná Bátka - Bathka (1294), Also Bathka (1414), Batka (1786), maďarsky Alsóbátka

Vyšná Bátka - Bathka (1294), Febatka (1341), Felseubathka (1414), Batka (1786), maďarsky Felsőbátka
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Rimavská Sobota
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°22'49.77"N 20°09'58.97"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1294
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Reformovaný kostol klasicistický zo začiatku 19. storočia, ktorý bol v r. 1908 prestavaný
- Kúria neoklasicistická z konca 19. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec vznikla v roku 1907 zlúčením Nižnej a Vyšnej Bátky. V rokoch 1964 - 1990 bola ku obci pripojená obec Dulovo.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.gemer.org
URL : https://www.valka.cz/Batka-t127178#430507Verze : 0
MOD