Main Menu
User Menu

Baterie útočných děl 741 [1943-1944]

741st Assault Gun Battery

Sturmgeschütz-Batterie 741

     
Název:
Name:
Baterie útočných děl 741
Originální název:
Original Name:
Sturmgeschütz-Batterie 741
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.01.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
19.06.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.05.1943-04.10.1943 20. horská armáda
11.10.1943-15.04.1944 18. dělostřelecká divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
27.05.1943-04.10.1943 Bauer, Hans (Hauptmann)
Výzbroj:
Armament:
27.05.1943-04.10.1943 10 x StuG III Ausf. G
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ricardo Recio Cardona & Carlos de Diego Vaquerizo: Sturmgeschütz: Development, Weaponry and Uniforms of the Wehrmacht’s Assault Gun Units (1940-1945)
lexikon-wehrmacht.de
www.okh.it
https://www.oocities.org/finnmilpge/fmpg_stug.html
URL : https://www.valka.cz/Baterie-utocnych-del-741-1943-1944-t244132#674818Verze : 0
MOD