Main Menu
User Menu

Baterie Roncogno

Battery Roncogno / Batterie Roncogno

     
Název:
Name:
Baterie Roncogno
Originální název:
Original Name:
Batterie Roncogno
Další názvy:
Other Names:
Forte Sella di Roncogno
Obec:
Municipality:
Trento
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
46°04'16.2."N 11°04'11.78"E
Fotografie nebo nákres:
Photo or Sketch:
Typ pevnostního komplexu:
Type of Fortress Complex:
baštový komplex
Vyšší pevnostní celek:
Upper Fortress Complex:
opevněná dělostřelecká baterie
Části pevnostního komplexu:
Components of the Fortress Complex:
Pevnost Trient - sekce III
Zahájení stavby:
Start of Construction:
DD.MM.1879
Dokončení stavby:
Completion of Construction:
DD.MM.1880
Výzbroj:
Armament:
2x 9cm polní kanon M75/96
Posádka:
Crew:
1+28
Bojové využití:
Combat Use:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Současný stav:
Current Condition:
zřícenina
Přístupnost:
Accessibility:
volně přístupno
Poznámka:
Note:
1915 odzbrojen
Zdroje:
Sources:
Willibald R. Rosner: Bestand K.u.k Geniedirektion Trient im Staatsarchiv von Trient (Trento 1995)
www.trentinograndeguerra.it
URL CZ: https://www.valka.cz/Baterie-Roncogno-t124786#424586Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Battery-Roncogno-Batterie-Roncogno-t124786#424586Version : 0
MOD