Main Menu
User Menu

Baterie Monte Brione (jižní)

Southern Battery Monte Brione / Südbatterie Monte Brione

     
Název:
Name:
Baterie Monte Brione (jižní)
Originální název:
Original Name:
Südbatterie Monte Brione
Další názvy:
Other Names:
Mörserbatterie Monte Brione
Anschlussbatterie Garda
Obec:
Municipality:
Riva del Garda
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
45°52'38.66"N 10°51'39.62"E
Fotografie nebo nákres:
Photo or Sketch:
-
Druh objektu:
Sort of Object:
dělostřelecký fort
Typ objektu:
Type of Object:
opevněná dělostřelecká baterie
Vyšší pevnostní celek:
Upper Fortress Complex:
Pevnost Riva
Zahájení stavby:
Start of Construction:
DD.MM.1880
Dokončení stavby:
Completion of Construction:
DD.MM.1881
Výzbroj:
Armament:
?x 15cm moždíř
Posádka:
Crew:
3+140
Bojové využití:
Combat Use:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Současný stav:
Current Condition:
nepatrné zbytky
Přístupnost:
Accessibility:
volně přístupno
Poznámka:
Note:
Nahrazena fortem Garda. V letech 1915-1918 používána jako skladiště.
Zdroje:
Sources:
www.trentinograndeguerra.it
URL CZ: https://www.valka.cz/Baterie-Monte-Brione-jizni-t124605#424193Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Southern-Battery-Monte-Brione-Suedbatterie-Monte-Brione-t124605#424193Version : 0
MOD