Main Menu
User Menu

Ban, Takeo

Takeo Ban / 伴健雄

     
Příjmení:
Surname:
Ban
Jméno:
Given Name:
Takeo
Jméno v originále:
Original Name:
伴健雄 / ばん・たけお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
10.12.1893 ?, prefektura Fukuoka /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
21.10.1968 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 34. divize
velitel: Pevnost zálivu Jinhae
velitel: 4. pluku polního dělostřelectva
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
https://sakurataro.org/db/伴健雄;
URL : https://www.valka.cz/Ban-Takeo-t178270#524302Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Ban
Jméno:
Given Name:
Takeo
Jméno v originále:
Original Name:
伴健雄 / ばん・たけお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-26.05.1913 vojenská akadémia
01.12.1919-29.11.1921 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1913 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
01.08.1936 plukovník
09.03.1939 generálmajor
06.11.1941 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
10.08.1941-06.11.1941 Velitel : Pevnost zálivu Jinhae
06.11.1941-26.06.1942 Velitel : Pevnost zálivu Jinhae

Ručně vyplněné položky:
01.08.1935-15.09.1937 pridelený k Inšpektoriátu delostrelectva
15.09.1937-09.03.1939 velitel 4. pluku polného delostrelectva
09.03.1939-23.03.1939 náčelník sekcie polného výstrojného materiálu Severočínskej oblastnej armády
23.03.1939-01.04.1940 náčelník Kancelárie všeobecných záležitostí, armádneho polného výstrojného materiálu
01.04.1940-01.03.1941 náčelník Kancelárie všeobecných záležitostí Velenia armádneho polného výstrojného materiálu
01.03.1941-12.08.1941 veliatel skupiny delostrelectva Východnej obrannej armády
10.08.1941-26.06.1942 velitel pevnosti zálivu Jinhae
26.06.1942-25.03.1943 velitel Školy ťažkého delostrelectva
25.03.1943-02.09.1945 velitel 34. divízie
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
https://sakurataro.org/db/伴健雄;
URL : https://www.valka.cz/Ban-Takeo-t178270#524365Verze : 0
MOD