Main Menu
User Menu

Balckova armádní skupina [1944-1945]

Army Group Balck / Armeegruppe Balck

     
Název:
Name:
Balckova armádní skupina
Originální název:
Original Name:
Armeegruppe Balck
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.12.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Fretter-Picova armádní skupina
Datum zániku:
Disbanded:
18.03.1945
Nástupce:
Successor:
6. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.12.1944-18.03.1945 Skupina armád Jih
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
24.12.1944-18.03.1945 Balck, Hermann (General der Panzertruppen)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
24.12.1944-18.03.1945 Gaedcke,Ludwig Heinrich Heinz (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
23.12.1944-18.03.1945 Velitelství armádní týlové oblasti 593
24.12.1944-DD.01.1945 Breithova skupina
24.12.1944-DD.01.1945 Tankový sbor Feldherrnhalle
24.12.1944-18.03.1945 Vyšší dělostřelecké velitelství 306
DD.01.1945-18.03.1945 I. jezdecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
https://www.axishistory.com/index.php?id=2129
URL : https://www.valka.cz/Balckova-armadni-skupina-1944-1945-t9743#434064Verze : 0
MOD