Main Menu
User Menu

Babinec

okr. Rimavská Sobota

     
Název:
Name:
Babinec
Originální název:
Original Name:
Babinec
Další názvy:
Other Names:
(1407) Babalwaska, (1413) Babaluchka, (1427) Babafalva, (1773) Babaluska, (1808) Babinec.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Rimavská Sobota
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°30'44.25"N 20°00'19.10"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1407
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Evanjelický kostol klasicistickýz konca 18. storočia, ktorý má maľovaný drevený strop z 18. storočia
- Zvonica klasicistickátiež z konca 18. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.buyflags.eu
URL CZ: https://www.valka.cz/Babinec-t127176#430505Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Rimavska-Sobota-t127176#430505Version : 0
MOD