Atentát 1942 - Jiří Fidler

Diskuse

Jaká byla nejvýznamnější akce československého odboje za druhé světové války? Kdo a proč rozhodl o provedení násilné akce proti představiteli německé okupační správy v českých zemích a jaká byla německá odveta? Kdo byli lidé, kteří nasadili a obětovali své životy pro obnovení Československé republiky?


Na tyto otázky odpovídá kniha, kterou k šedesátému výročí úspěšného atentátu na zastupujícího říšského protektora, SS-obergruppenfuhrera a generála policie Reinharda Heydricha, vydává nakladatelství JOTA. Publikace je opět slovníkovou příručkou a zahrnuje více než 200 věcných a biografických hesel, zaměřených na osobnosti a události týkající se této akce, doprovázených 100 černobílými fotografiemi. Na rozdíl od velkého množství odborných či popularizačních prací na toto téma (nakladatelství samo vydalo knihu Jaroslava Andrejse Smrt boha smrti) má zde čtenář možnost seznámit se podrobněji, pomocí slovníkového hesla, s nejvýznamnějšími aktéry a událostmi českého odboje a německé okupační správy.


Autorem knihy je český vojenský historik, jehož knihy Stalinovi maršálové, Generálové legionáři, Osvoboditel a nejnověji Pearl Harbor 1941 vydalo nakladatelství JOTA v posledních pěti letech. Jedná se o druhou publikaci, která slovníkovou formou popisuje nejvýznačnější události druhé světové války, na kterou ještě v letošním roce naváže nová autorova kniha, věnovaná bitvě u Stalingradu.


V textu knihy se nachází cca 100 fotografií.


Formát 134 x 205, pevná vazba s přebalem, 176 stran, rok vydání: 2002


ISBN: 80-7217-177-1


cena: 218,-Kč
URL : https://www.valka.cz/Atentat-1942-Jiri-Fidler-t6001#14057 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více