Main Menu
User Menu

Ashmore, Edward Bailey

     
Příjmení:
Surname:
Ashmore
Jméno:
Given Name:
Edward Bailey
Jméno v originále:
Original Name:
Edward Bailey Ashmore
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generál major, Air Vice Marshal
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
20.02.1872 London (Paddington) /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
05.10.1953 Arundel, Sussex
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel IV. brigády RFC
velitel London Air Defence Area
velitel Territorial Army Air Defence Brigades
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
zakladatel a velitel Royal Observer Corps
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
en.wikipedia.org
https://www.firstworldwar.com/bio/ashmore.htm
URL : https://www.valka.cz/Ashmore-Edward-Bailey-t104912#375896Verze : 0
Generálmajor Edward Baily Ashmore CB, CMG, MVO, nastoupil po absolvování Royal Military Academy, Woolwich, Ashmore jako podporučík k Royal Regiment of Artillery 1891 a přidělen ke „Q“ baterii Royal Horse Artillery 1891. Sloužil v Druhé burské válce v Jižní Africe a byl povýšen na poručíka 24. 7. 1894. V únoru 1900 byl povýšen na kapitána a byl vážně zraněn u Sanna´s Post při posílení Kimberley v březnu 1900.
Roku 1904 sloužil jako pobočník u Royal Horse Artillery a studoval roku 1906 na Staff College, Camberley. Byl přidělen jako štábní důstojník do armádního generálního štábu, povýšen na majora a v dubnu 1909 se vrátil do Royal Artillery. Znovu sloužil jako důstojník generálního štábu 3. třídy ( GSO3) a později jako 2. třídy. V září 1913 byl jmenován Assistant Military Secretary Generálního inspektora Zámořských sil a General Officer Commanding-in-Chief Mediterranean Command. V lednu 1914 byl přeložen ke specielní záloze Royal Flying Corps a vycvičen na pilota.
Od listopadu 1914 byl velitelem 1. wingu RFC v hodnosti podplukovníka.V lednu 1916 byl povýšen na brigádního generála a velel 1. brigádě RFC. Následujícího dubna převzal velení 4. brigády. Do dubna 1917 zůstával u hlavního stanu RFC v různých hodnostech, Brevet Colonel, Acting Major General, plukovník a genáralmajor. V dubnu byl jmenován velitelem protiletadlové obrany oblasti Londýn.
V dubnu 1918, kdy se spojily Royal Flying Corps s Royal Naval Air Service a vnikla Royal Air Force byl stále generálmajorem. 19. dubna mu byla hodnost změněna na Air Vice-Marshal. 1.12.1919 rezignoval na službu v RAF.
Koncem války vytvořil zárodek efektivní protiletadlové obrany Londýna, ze kterého vznikl Royal Observer Corps. V roce 1922 byla zodpovědnost za protileteckou obranu přeložena z ministerstva války (War Office) na ministerstvo letectví ( Air Ministry). 1.března se Asmore stal General Officer Commanding the Territorial Army Air Defence Brigades a Inspector of Regular Anti-Aircraft Defences Velké Británie. Ashmore byl prvním velitelem Observer Corps a je považován za jeho zakladatele.
Během 2. světové války velel praporu Home Guard, který vytvořil. V té době mu bylo přes 70 let.Zdroj:
Viz výše
URL : https://www.valka.cz/Ashmore-Edward-Bailey-t104912#375897Verze : 0