Main Menu
User Menu

Armádní oddíl Narva [1944-1944]

Army Detachment Narva

Armee-Abteilung Narwa

     
Název:
Name:
Armádní oddíl Narva
Originální název:
Original Name:
Armee-Abteilung Narwa
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.02.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Sponheimerova skupina
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1944
Nástupce:
Successor:
Grasserův armádní oddíl
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.02.1944-25.09.1944 Skupina armád Sever
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
23.02.1944-04.07.1944 Frießner, Johannes (Generalleutnant)
04.07.1944-25.09.1944 Grasser, Anton (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
23.02.1944-DD.04.1944 Divize tankových granátníků Feldherrnhalle
23.02.1944-15.03.1944 Dělostřelecké velitelství 138
DD.02.1944-DD.04.1944 11. dobrovolnická divize tankových granátníků SS Nordland
DD.02.1944-DD.05.1944 61. pěší divize
DD.03.1944-DD.04.1944 58. pěší divize
DD.03.1944-DD.10.1944 III. tankový sbor SS (germánský)
DD.03.1944-DD.07.1944 XXVI. armádní sbor
DD.04.1944-DD.06.1944 285. zajišťovací divize
DD.04.1944-DD.08.1944 XXXXIII. armádní sbor
DD.06.1944-DD.07.1944 61. pěší divize
DD.07.1944-DD.09.1944 Tanková brigáda 101
26.08.1944-26.09.1944 II. armádní sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939—1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.axishistory.com/index.php?id=9069
URL : https://www.valka.cz/Armadni-oddil-Narva-1944-1944-t37876#433916Verze : 1
MOD