Main Menu
User Menu

Armáda Ligurie [1944-1944]

Army Liguria

Armee Ligurien

     
Název:
Name:
Armáda Ligurie
Originální název:
Original Name:
Armee Ligurien
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.07.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Zangenův armádní oddíl
Datum zániku:
Disbanded:
30.10.1944
Nástupce:
Successor:
Armádní skupina Ligurie
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
31.07.1944-30.10.1944 Skupina armád C
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? /

Velitel:
Commander:
31.07.1944-30.10.1944 Graziani, Rodolfo ( ? )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
31.07.1944-30.10.1944 Nagel, Walter (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
31.07.1944-30.10.1944 LXXV. armádní sbor
03.08.1944-30.10.1944 Sbor Lombardie
DD.08.1944-DD.09.1944 5. horská divize
18.09.1944-30.10.1944 148. pěší divize
DD.09.1944-DD.10.1944 34. pěší divize
DD.09.1944-30.10.1944 Granátnická brigáda SS (italská č. 1)
DD.09.1944-DD.10.1944 Pluk 3 Brandenburg

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Armee-Oberkommando Ligurien (AOK Ligurien)
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL CZ: https://www.valka.cz/Armada-Ligurie-1944-1944-t123636#421031Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Army-Liguria-t123636#421031Version : 0
MOD