Main Menu
User Menu

Arisue, Jadoru

Yadoru Arisue / 有末次

     
Příjmení:
Surname:
Arisue
Jméno:
Given Name:
Jadoru
Jméno v originále:
Original Name:
有末次 / ありすえ・やどる
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
07.02.1897 ?, Hokkaidó /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
28.08.1943 blízko Bismarkových ostrovov /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
zástupca náčelníka štábu: 8. oblastní armáda
náčelník štábu: 17. armáda
náčelník štábu: 23. armáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
náčelník štábu guvernéra Hong Kongu
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Arisue-Jadoru-t145611#468436Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Arisue
Jméno:
Given Name:
Jadoru
Jméno v originále:
Original Name:
有末次 / ありすえ・やどる
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-28.05.1919 vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-28.11.1944 stredná škola ženijného delostrelectva
24.12.1926-29.11.1929 armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
15.12.1919 podporučík
DD.12.1922 poručík
DD.03.1929 kapitán
DD.08.1934 major
DD.11.1937 podplukovník
01.08.1939 plukovník
02.08.1943 generálmajor
29.08.1943 generálporučík (in memoriam)
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
DD.12.1937-05.07.1939 Velitel : Manévre 2. sekce 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
09.03.1939-DD.MM.1939 Velitel : 1. sekce (organizace a mobilizace) kanceláře všeobecních záležitostí Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
25.12.1919-DD.MM.RRRR 7. náhradný pluk polného delostrelectva
DD.12.1929-DD.12.1930 1. náhradný pluk horského delostrelectva
DD.12.1930-DD.MM.RRRR pridelený ku Generálnemu štábu
DD.06.1934-DD.06.1936 vojenský atašé v Spojenom královstve
DD.06.1936-DD.MM.RRRR inštruktor, Armádne vojnové kolégium
DD.05.1937-DD.MM.1937 cesta po Juhovýchodnej Asii
14.08.1937-DD.11.1937 pridelený ku Generálnemu štábu
DD.11.1937-DD.12.1937 imperiálne velenie
DD.12.1937-05.07.1939 náčelník Manévre 2. sekce 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
05.07.1939-07.10.1939 náčelník 1. sekcie (výcvik), kancelárie všeobecných záležitostí, Generálneho štábu
07.10.1939-10.10.1940 starśí štábny dôstojník, Kwantungská armáda
10.10.1940-19.01.1942 náčelník 20. sekcie, Imperiálneho hlavného velenia
DD.MM.1941-DD.MM.RRRR náčelník štábu 23. armády, Čína, Hong Kong
20.02.1942-02.11.1942 náčelník štábu generálneho guvernéra Hong Kongu
02.11.1942-09.11.1942 náčelník štábu 17. armády
09.11.1942-02.08.1943 štáb 8. oblastnej armády (náčelník pre operácie, 1. starśí štábny dôstojník)
02.08.1943-28.08.1943 zástupca náčelníka štábu 8. oblastnej armády
DD.02.1941-DD.MM.RRRR pridelený k námornému generálnemu štábu?
28.08.1943-DD.MM.RRRR zahynul pri leteckej havárii blízko Bismarckových ostrovov
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www45160u.sakura.ne.jp/DB/有末次
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Arisue-Jadoru-t145611#468454Verze : 1
MOD