Main Menu
User Menu
Reklama

Altacher, Eduard

     
Příjmení:
Surname:
Altacher
Jméno:
Given Name:
Eduard
Jméno v originále:
Original Name:
Eduard Altacher
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
kapitán
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
24.01.1919 Saalfelden-Harham /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
27.05.1945 Zell am See /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 2. prapor 143. horského pluku
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
nositel Rytířského kříže
zavražděn vojínem Floydem Wilkinsonem Craverem od roty I, 2. praporu, 506. paradesantního výsadkového pluku, 101. výsadkové divize
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.ritterkreuztraeger-1939-45.de
URL : https://www.valka.cz/Altacher-Eduard-t145292#467628Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Altacher
Jméno:
Given Name:
Eduard
Jméno v originále:
Original Name:
Eduard Altacher
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
12.02.1942 poručík
16.04.1943 nadporučík
20.06.RRRR kapitán
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Vyznamenání:
Awards:

15.05.1941

Železný kříž 1939 II. třídy
Iron Cross 2nd Class
Eisernes Kreuz II. Klasse
-

19.03.1943

Útočný odznak pěchoty bronzový
Infantry Assault Badge Bronze
Infanterie-Sturmabzeichen Bronze
-

02.10.1944

Železný kříž 1939 I. třídy
Iron Cross 1st Class
Eisernes Kreuz I. Klasse
-

18.11.1944

Rytířský kříž Železného kříže 1939
Knight's Cross of the Iron Cross
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
-

DD.MM.RRRR

Medaile za zimní bitvu na východě 1941-42
Eastern Front Medal 1941-42
Medaille Winterschlacht im Osten 1941-42
-

DD.MM.RRRR

Odznak za zranění 1939 stříbrný
Wound Badge 1939 Silver
Verwundetenabzeichen 1939 in Silber
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.ritterkreuztraeger-1939-45.de
www.tracesofwar.com
URL : https://www.valka.cz/Altacher-Eduard-t145292#467629Verze : 1
MOD
Vražda byla nepřímo ukázána v televizní sérii Bratrstvo neohrožených, kdy opilý voják (Craver) stojí u dvou mrtvých němců, kdy jedním z nich je Altacher. Floyd Wilkinson Craver toho dne byl ještě s jedním kolegou od roty I, svobodníkem Dewey H. Hoguem. Toho dne odpoledne strávili čas ve společnosti dvou žen, kdy dohromady vypili flašku koňaku. Okolo půl 8 večer zastavili německého civilistu a vrátili se na ubikaci v Zell am See. V půl 9 večer si obstarali šoféra a vyrazili na cestu do Saalfelden, oba si vzali z ubikací ukořistěné pistole Luger. Několik mil za Zell am See došel šoférovi benzín a rozhodli se zastavit projíždějící vozidlo, které řídil muž v německé důstojnické uniformě, který měl na rukávu bílou pásku. Craver si všiml, že němec je ozbrojen (pistole mu byla legálně ponechána) a rozhodl se němce odzbrojit. Hogue se rozhodl zasáhnout a řekl němci, aby odjel. Auto neujelo ani 7 metrů, kdy zpoza Hoguea zaznělo 3-5 výstřelů. Craver došel mezitím zpátky do stojícího auta a vzal si ze zadní sedačky Hogueův Luger, se kterým začal střílet na ujíždějící auto s německým důstojníkem.
Ujíždějící auto se 12 metrech stočilo do příkopu a havarovalo. Hogue nato vzla Craverovi svůj Luger a přikázal mu, aby se šel podívat, jestli řidič přežil. Craver došel k auto, pošoupl řidiče, poodstoupil a zastřelil ho ... "Tak to by bylo, střelil sem ho do hlavy." Craver poté sedl do jeho auta a pokusil se ho nastartovat. Když k autu přišel Hogue s Němcem, Craver prohlásil: "Něco se stalo. Byl zavražděn člověk." a němci řekl: "Nedívej se dovnitř nebo tu budete dva". Následně Hogue donutil Cravera vystoupit z auta. Vyslal s německým šoférem pro benzín, zatímco on počkal u auta. Ve chvíli, kdy zmizeli za zatáčkou, vyrazil Hogue do Saalfelden pro sanitku nahlášení incidentu. Při cestě slyšel z Craverova směru další výstřel. Po příchodu na velící stanoviště v Saalfelden a nahlášení celé události byla zorganizována pátrací hlídka. Když dorazili na místo činu, auto se kterým přijel Hogue a Craver bylo pryč. Nabourané auto bylo stále v příkopě i s mrtvým tělem uvnitř. Jako příčina smrti byla určena mnohočetná zranění způsobená pěti zásahy do těla a jedním do hlavy. Obět byla identifikována jako Eduard Altacher.


Mezitím Craver a německý šofér potkali nějaké rusy na cestě a zeptali se jich, jestli neví o nějakém místě, kde sehnat benzín a Craver vystřelil rusům před nohy. Oba poté pokračovali na farmu a pak se vrátili k autu, kde zjistili, že Hogue tam není. Nasedli proto znovu do auta a vrátili se na farmu vzdálenou asi 5 kilometrů, kde si dali pár panáků. Během 30-40 minut, kdy byl Craver na farmě se cítil jen málo opitý. V tu chvíli přijeli dva britští vojáci, Major R. G. Watkins od rozvědky a poddůstojník Dodd, kteří si všimli civilního auta zaparkovaného před farmou a zastavili na kontrolu. Craver náhle vyšel ze stavení a řekl, že je to jeho auto a jestli by ho nemohli roztlačit, major Watkins souhlasil. Bylo zřejmé, že Craver předtím pil, ale mluvil racionálně, rozpoznal, že to jsou britové, věděl, že to je jeho auto a že bude nutné ho k nastartování roztlačit. Poté projížděl kolem americký náklaďák, který přibrzdil u auta. Když major vysvětlil situaci, náklaďák znova vyrazil. Ale Craver na náklaďák vypálil dva výstřely, čímž zastavil. Z náklaďáku sestoupil seržant Charles E. Grant a požadoval vysvětlení kdo střílel. Craver se přiznal, že on. Když Grant žádal, aby mu dal pistoli, Craver vystřelil na neozbrojeného Granta a zasáhl ho do hlavy. Britský major a poddůstojník se běželi schovat. Major běžel alejí, kde o několik minut později bylo nalezeno jeho mrtvé tělo. Grantovi byla zajištěna lékařská péče a byl odvezen do nemocnice.


Krátce po půlnoci byl Craver dostižen u nemocnice nějakých čtyřista až pětset yardů od místa činu, kde se pokoušel znásilnit místní dívku. Ačkoliv byl pod vlivem alkoholu, nebylo to na něm znát a působil dojmem, že ví co dělá.


Craver následně stanul před vojenským soudem, kde byl obvinil ze dvou vražd prvního stupně (Altacher a Watkins) a za pokus o vraždu (Grant) a porušení 92. válečného článku. Obhajoba se snažila bazírovat na jeho údajném šílenství, z 5 členné skupiny se dva rozhodli pro, dva proti a jeden se zdržel hlasování. Divizní neuropsychiatr byl toho názoru, že na základě jeho studií hlášení a poznatků a svém vlastním názoru byl obviněný příčetný v době spáchání zločinů i v době soudu a je schopen rozlišovat dobro od zla a že jeho jednání nemělo žádnou spojitost s žádnou psychickou nebo duševní poruchou. Obhajoba předvodala jako svědky dva neuropsychology z 227. všeobecné nemocnice, kteří konstatovali, že obviněný, kterého prohlíželi 7. června 1945 byl dle jejich názoru v době spáchání vražd nepříčetný a neschopný odlišovat dobro od zla. Bylo to jejich mínění, že obviněný je závislý na drogách, a tento názor potvrdili i výpovědi obviněného, který jim řekl, že vykouřil několik jointů ráno před vraždama.


Soud nakonec shledal Floyda Wilkinsona Cravera vinným a byl odsouzen k propuštění bez vojenských poct z armády a doživotnímu vězení.


Z vězení byl však po krátké době propuštěn a zemřel 6. července 1987, když ho na mopedu srazil náklaďák.


https://wikitia.com/wiki/Floyd_W._Craver
URL : https://www.valka.cz/Altacher-Eduard-t145292#720931Verze : 0
MOD
URL : https://www.valka.cz/Altacher-Eduard-t145292#720932Verze : 0
MOD