Main Menu
User Menu

9. ponorková eskadra [1961-1991]

9th Submarine Squadron

9-я эскадра подводных лодок (9 ЭскПЛ)

     
Název:
Name:
9. ponorková eskadra
Originální název:
Original Name:
9-я эскадра подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1961
Předchůdce:
Predecessor:
7. ponorková divízia - 1. formovanie
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
9. ponorková eskadra
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1991-31.12.1991 9. ponorková eskadra
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, záliv Ura /

Velitel:
Commander:
DD.07.1961-DD.05.1962 Grišin, Fjodor Nikitovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
12.05.1962-23.02.1963 Bodarevskij, Jurij Sergejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
23.02.1963-DD.MM.1964 Bodarevskij, Jurij Sergejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1964-23.02.1967 Kabanov, Ivan Petrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
23.02.1967-DD.08.1969 Kabanov, Ivan Petrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.08.1969-30.04.1970 Dronin, Pjotr Stepanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
30.04.1970-DD.12.1971 Dronin, Pjotr Stepanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
11.12.1971-23.02.1972 Samojlov, Vladmir Alexandrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
23.02.1972-23.07.1973 Samojlov, Vladmir Alexandrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.07.1973-04.11.1973 Mironov, Sergej Anatolievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
04.11.1973-DD.09.1976 Mironov, Sergej Anatolievič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
02.09.1976-14.02.1977 Jegorov, Gennadij Vasilievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
14.02.1977-DD.07.1982 Jegorov, Gennadij Vasilievič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
12.07.1982-DD.12.1987 Kalašnikov, Vladimir Sergejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
30.12.1987-31.12.1989 Ševčenko, Anatolij Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.02.1967-DD.08.1969 Dronin, Pjotr Stepanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.12.1971-DD.07.1973 Mironov, Sergej Anatolievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.10.1987-DD.12.1989 Busyrev, Valerij Michajlovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.10.1969-15.12.1990 35. ponorková divize
DD.08.1978-31.12.1991 6. ponorková divize
01.12.1982-31.12.1991 7. ponorková divize - 2. formování
01.06.1984-31.12.1991 50. ponorková divize
01.10.1991-31.12.1991 9. ponorková eskadra
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 46. ponorková brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.submarines.narod.ru/soed_SF.html
URL CZ: https://www.valka.cz/9-ponorkova-eskadra-1961-1991-t238031#658209Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/9th-Submarine-Squadron-t238031#658209Version : 0
MOD