Main Menu
User Menu

9. pěší divize [1966-1969]

9th Infantry Division

     
Název:
Name:
9. pěší divize
Originální název:
Original Name:
9th Infantry Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1966
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1969
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
14.12.1966-DD.MM.RRRR II. polní uskupení ve Vietnamu
Dislokace:
Deployed:
01.02.1966-10.12.1966 Junction City, Fort Riley
10.12.1966-DD.07.1968 BearCat, ? /
DD.08.1968-27.08.1969 Dong Tam, ? /
27.08.1969-25.09.1969 Hawaii

Velitel:
Commander:
DD.12.1966-DD.06.1967 Eckhardt, George S. (Major General)
DD.06.1967-DD.02.1968 O'Connor, George G. (Major General)
DD.02.1968-DD.04.1969 Ewell, Julian J. (Major General)
DD.04.1969-DD.MM.RRRR Hollis, Harris W. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
Stanton, Shelby L.: Vietnam Order of Battle, Stackpole Books, USA, 2003
URL : https://www.valka.cz/9-pesi-divize-1966-1969-t191184#552221Verze : 7
MOD