Main Menu
User Menu

9. flotila torpédovek [1943-1944]

9th Torpedo Boats Flotilla / 9. Torpedoboots-Flottille

     
Název:
Name:
9. flotila torpédovek
Originální název:
Original Name:
9. Torpedoboots-Flottille
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.10.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
04.10.1943-14.03.1944 Riede, Walter (Fregattenkapitän)
15.03.1944-15.10.1944 Dominik, Hans (Fregattenkapitän)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/
URL : https://www.valka.cz/9-flotila-torpedovek-1943-1944-t18693#428837Verze : 0
MOD
9. flotila torpédovek / 9. Torpedoboots-Flottille


oblast: Egejské moře


lodě patřící flotile:


TA 14
TA 15
TA 16
TA 17
TA 18
TA 19


znovu založena:


únor 1945


definitivně rozpuštěna:


koncem války


lodě patřící flotile:


TA 40
TA 41
TA 42
TA 43
TA 44
TA 45
URL : https://www.valka.cz/9-flotila-torpedovek-1943-1944-t18693#69554Verze : 0
MOD