Main Menu
User Menu

9. divize [1898-1945]

9. divize


7. pěší pluk
19. pěší pluk
35. pěší pluk
9. jízdní pluk
9. dělostřelecký pluk (36x 75mm děla)
9. ženijní pluk
9. spojovací jednotka
9. transportní pluk
URL : https://www.valka.cz/9-divize-1898-1945-t20136#75715Verze : 0
MOD

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 9. Divize
Datum vzniku 01.10.1898 Kanazawa
Předchůdce ---
Datum zániku DD.09.1945
Následovník ---
Nadřízené velitelství DD.06.1935 Kwantungská armáda
10.02.1937 v rezervě
11.09.1937 ( Shanghai Expeditionary Army )
14.02.1938 ( Central China Expeditionary Army )
22.08.1938 11. Armáda
05.06.1939 v rezervě
01.03.1940 Východní armáda ( Eastern Army )
27.09.1940 3. Armáda
??.07.1944 32. Armáda
??.02.1945 10. Armádní okruh
Dislokace ---
Velitelé 24.03.1916 - 25.07.1919 Hashimoto, Katsutaro
25.07.1919 - 24.11.1922 Matsura, Hiroshi
24.11.1922 - 01.05.1925 Hoshino, Shosaburo
01.05.1925 - 26.07.1927 Itami, Matsuo
26.07.1927 - 22.12.1930 Nagai, Rai
22.12.1930 - 01.09.1932 Ueda, Kenkichi
01.09.1932 - 01.08.1934 Aramaki, Yoshikatsu
01.08.1934 - 01.12.1935 Toyama, Toyozo
01.12.1935 - 01.12.1936 Yamaoka, Juko
01.12.1936 - 26.08.1937 Hasunama, Shigeru
26.08.1937 - 01.12.1939 Yoshizumi, Ryosuke
01.12.1939 - 01.08.1942 Higuchi, Kiichiro
01.08.1942 - 07.04.1945 Hara, Mamoro
07.04.1945 - DD.09.1945 Tasaka, Yasohachi
Podřízené útvary -
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/9-divize-1898-1945-t20136#307608Verze : 0