Main Menu
User Menu

81. letecká divize dalekého dosahu [1941-1941]

81st Long-Range Aviation Division

81. letecká divízia ďalekého dosahu

81-я авиационнaя дивизия дальнего действия (81 ад дд)

     
Název:
Name:
81. letecká divize dalekého dosahu
Originální název:
Original Name:
81-я авиационнaя дивизия дальнего действия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.12.1941
Nástupce:
Successor:
3. letecká divize dalekého dosahu
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.07.1941-05.12.1941 Hlavní stan nejvyššího velení
Dislokace:
Deployed:
15.07.1941-05.12.1941 Monino, ? /

Velitel:
Commander:
15.07.1941-17.08.1941 Vodopjanov, Michail Vasiljevič (Komandir brigady / Командир бригады)
17.08.1941-25.10.1941 Golovanov, Alexandr Jevgenjevič (Polkovnik / Полковник)
25.10.1941-05.12.1941 Golovanov, Alexandr Jevgenjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003
https://allaces.ru/sssr/struct/d/bad81.php
URL : https://www.valka.cz/81-letecka-divize-dalekeho-dosahu-1941-1941-t200978#574806Verze : 3
MOD