Main Menu
User Menu

8. stíhací bombardovací křídlo [1950-1958]

8th Fighter-Bomber Wing

     
Název:
Name:
8. stíhací bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
8th Fighter-Bomber Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1950
Předchůdce:
Predecessor:
8. stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1958
Nástupce:
Successor:
8. taktické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.01.1950-01.03.1950 315. letecká divize
01.03.1950-01.03.1955 5. letecká armáda
01.03.1955-01.02.1957 43. letecká divize
01.02.1957-01.07.1958 5. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
20.01.1950-01.12.1950 Fukuoka, Itazuke Air Base /
01.12.1950-09.12.1950 Pyongyang
09.12.1950-10.12.1950 Seoul AB
10.12.1950-25.06.1951 Fukuoka, Itazuke Air Base /
25.06.1951-23.08.1951 Gonghang-dong, Kimpo Air Base (K-14)
23.08.1951-20.10.1954 Suwon, Suwon Auxiliare Air Base (K-13)
20.10.1954-10.07.1964 Fukuoka, Itazuke Air Base
14.10.1955-22.10.1955 deployed at Gunsan, Kunsan Air Base (K-8)

Velitel:
Commander:
20.01.1950-09.12.1950 Price, John M. (Colonel)
09.12.1950-03.04.1951 Stark, Charles W. (Colonel)
03.04.1951-20.02.1952 Tipton, James B. (Colonel)
20.02.1952-24.01.1953 Gallagher, Raymond K. (Colonel)
24.01.1953-29.05.1953 Stone, James J. Jr (Colonel)
29.05.1953-11.09.1953 Elder, William E. (Colonel)
11.09.1953-11.07.1954 Beverly, Ernest H. (Colonel)
11.07.1954-04.08.1954 Murphy, John B. (Colonel)
04.08.1954-26.02.1955 Momyer, William W. (Colonel)
26.02.1955-08.06.1957 Rehmann, Orville H. (Colonel)
08.06.1957-01.07.1958 Montgomery, Robert P. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.01.1950-01.10.1957 8. stíhací-bombardovací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/8-stihaci-bombardovaci-kridlo-1950-1958-t138268#452413Verze : 0
MOD