Main Menu
User Menu

8. protiletadlová dělostřelecká divize [1941-1945]

8th Anti-Aircraft Artillery Division / 8. Flak-Division

     
Název:
Name:
8. protiletadlová dělostřelecká divize
Originální název:
Original Name:
8. Flak-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství protivzdušné obrany 8
Datum zániku:
Disbanded:
07.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1941-DD.MM.1945 Letecká župa XI
DD.MM.1945-07.05.1945 VI. protiletadlový dělostřelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.09.1941-04.12.1944 Wagner, Kurt ( )
04.12.1944-07.05.1945 Schaller, Max ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/ground/flak/8fladiv.htm
URL : https://www.valka.cz/8-protiletadlova-delostrelecka-divize-1941-1945-t2653#425817Verze : 0
MOD